Lancia

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 17:49
Temat postu:

Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Witam wszystkich!!!
Zdałem prawo jazdy i chce sobie sprawić teraz jakieś autko do max 9tyś zł... Będę jeździł tygodniowo max 400km... Co byście polecili???
Moje wymagania:
- benzyna z gazem lub diesel
- 4/5 drzwi
- przynajmniej 1 poduszka powietrzna
- zderzaki w kolorze nadwozia
- centralny zamek
- dobrze aby były elektryczne szyby
- małe spalanie
- nie za duży gabarytowo

Zastanawiałem się głównie nad ibizką, cordobą oraz renault megane, laguna, vw golf 3 w dalszej myśli nad ford mondeo, fiat punto, siena, brava ale czy kupie coś dobrego w takiej cenie??? A może polecacie coś innego????
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 20:59
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Golf, laguna, mondeo skreśl...

Reszta jest OK Smile


Polecam mimo wszystko fiacika, ale zadbanego...nie wiem ile masz lat, czy masz dużą rodzinę/dzieci, do czego ma służyć auto...bo ja poleciłbym ci Bravo w dieslu bądź z silnikiem takim jak mój - 1,2 16V, bez gazu mam i pali 5,5-6,5/100km Smile

Za 9 powinieneś coś kupić, ewentualnie musiałbyś dodać z 500-1000 zł, bo tak ja właśnie cenię swojego a mam rok 98/99 Smile


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2008, 10:43
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


mam 19 lat.... będzie to moje pierwsze autko....autko będzie służyło głównie do jady do szkoły i nieraz wypadu na miasto czyli ok tygodniowo będę robił 300km.... Czy Bravo ma miejsce na radio bo jakoś nie widziałem nigdy??? Smile ... jak jest z megane i laguną słyszałem że są awaryjne jak to jest naprawdę??? Jaki silniczek najlepszy jest do gazu???
Powrót do góry
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2008, 22:45
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Polecam Opla Astre I
Bardzo trwały samochód.
Silnik 1,4 lub 1,6.
za 9 tys możesz mieć bardzo dobry stan tego autka.
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 16:58
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Punto może być dobrym rozwiązaniem,nastepnie seat cordoba badz ibiza.Z francuzami sobie daruj bo części cię zjedzą,dobrą oferta jest faktycznie opel tylko musisz wziac pod uwage ze to opel:Palbo sie przemóc i zakupić lanosa ktory nie jest taki zly jak sie o nim mówi.Podaruj sobie golfy,bmw i takie tam inne tego typu,zwróć uwagę na marki które lubią osoby około 40 lat. Duzo latwiej jest znależć zadbany nie "tyrany"egzemplarz. Czasami też warto jest kupic auto z podstawowym lipnym wyposażeniem w dobrym stanie niż z super opcja i wyeksploatowany.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 16:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 21:02
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Luke16 napisał:
mam 19 lat.... będzie to moje pierwsze autko....autko będzie służyło głównie do jady do szkoły i nieraz wypadu na miasto czyli ok tygodniowo będę robił 300km.... Czy Bravo ma miejsce na radio bo jakoś nie widziałem nigdy??? Smile ... jak jest z megane i laguną słyszałem że są awaryjne jak to jest naprawdę??? Jaki silniczek najlepszy jest do gazu???


Bravo ma wbudowane oryginalne radio, ale jeżeli chcesz lepszego dźwięku kupujesz zaślepkę i montujesz radio jakie chcesz...

Megane nie jest złe, ale musi by zadbane, a laguna to skarbonka i auto dla rodzin..jako 19 latka nie stać cię na nie...

A co do postu kolegi, który sugerował że jak auto jest dobrze wyposażone to jest wyeksploatowane...ja mam 98/99 rok i najechane 120 tys. w wyposażeniu - wspomaganie, ABS, el. szyby, 4x Poduszka powietrzna, fotel góra dół, kierownica góra dół i nie wiem co tam jeszcze...a wszystko jest OK Smile nie ma reguły...

Astry I - są stare, zgnite, zajeżdżone...tak samo jak golfy... ciężko coś dobrego znaleźć, a ty jako 19 latek pewnie chciałbyś furą zabłyszczeć..się nie dziwię...ale za 9 tys. to nie dasz rady Smile


Pozdrawiam

p.s. Bravo pomimo wyglądu nie jest autem sportowym i jak zaczniesz je ujeżdżać to raz dwa się rozsypie...Jak dla ciebie polecam silnik 1,2 16V(jest ekonomiczny i żwawy).
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
william_2

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 21:05
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Kolega KiMCIo ma racje te silniczki są wręcz cudowne ja co prawda mam zwykły 1,2 nie na 16v ale nie narzekam na spalaniie (ja smigam/lem twingo). A tak poza tym to mam tez małe pytanko - wczoraj stałem się szczęśliwym (bądź nie to sie odaże) posiadaczem Megane 1997, autko absolutnie nie było w zakresie moich zainteresowań, jednak kupiłem ponieważ jego poprzednim wlaścicielem był starszy człowiek (dokladnie 66 lat) i zdecydowanie wygrały względy ekonomiczne - to znaczy renia ma przejechane 102 tysiące km i absolutnie pełną książkę serwisową... Nikt inny samochodem nie jeżdził a jak zajrzałem do środka i jak go dziadek odpalil to już wiedziałem że to będzie moje auto Smile i tak zrobiłem, niestety nic nie wiem na temat tego silnika - poproszę o jakies info Renault Megane 1997 Classic 1,6 (zwykły) najbardziej spalanie i ewentualnie to co najczęściej w tych autkach się psuje...Z góry dziekuję Smile
_________________
Łukasz W. Pabianice
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 11:33
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Wiliam, ale ja pisałem o 1,2 16V z fiata a nie z renaulta Razz

Ale takie clio z 1,2 też daje radę Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 14:16
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Czasami też warto jest kupic auto z podstawowym lipnym wyposażeniem w dobrym stanie niż z super opcja i wyeksploatowany.

Miałem na myśli ze nie warto polecieć na super opcje w wyeksploatowanym samochodzie majac mozliwosc kupić auto w gorszej opcji ale w lepszym stanie
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 22:07
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Tu sie zgadzam, jak bym miał do wyboru zadbanego golasa, albo wypasioną padaczkę to wybiorę golasa....ideałem jednak jest zadbany full wypas Very Happy


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 23:21
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


czyli fiat nie jest już taki zły jak to ludzie na niego sra...ą.... bo nawet przysłowie mówi ford i fiat g...wno wart.... A jeszcze pytanko a jak się sprawują w bravie silniczki 1.6????
No opel jest już baaardzo stary....... Myslałem głównie o polo 1.9 D lub felicji 1.9 D
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 11:15
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


A no nie jest taki zły,czasami sie sypnie coś, ale części są tanie i nei ucierpisz zbytnio. Moze warto by było sie rozejrzeć za Kia Rio?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 14:23
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Felicja 1.9D z tego co słyszałem straszny muł i kiepsko wykonana jest

PS: co to "Ford i fiat g....wart" to jaki własciciel taki samóchod
mam jednego fiata od 8 lat i chodzi jak zegarek bez żadnych wad Razz
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 14:43
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


prawdopodobnie za 2 tygodnie kupie 80 w 1.8 z gazem z 1990 za małe pieniądze od znajomego ale audi ma małą wade a mianowicie nie ma wspomagania i moje pytnako jak się kręci bez niego???

Co lepsze audi 80 z 1990 roku czy opel astra I 1.7 Diesel 1998 rok w full wypasie???
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 15:36
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


jeżeli taka sama cena to wybrałbym astre...ale silnik drogi w naprawie, wiec uważaj..miałem corse z 1,5 dieslem...silnik isuzu...nawet korek do wlewania oleju był po 40 pln, a do reszty silnikow mozna bylo kupic za 7-10 pln.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...


LanciaDelta

21 700

2011r.

195 000 km

mazowieckie

LanciaDelta

19 999

2009r.

178 358 km

świętokrzyskie

LanciaVoyager

46 900

2011r.

222 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System