Lancia

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 22:00
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Miejmy nadzieję, że fajerwerków nie bedzie Very Happy kto by poskramiał kaprysy szczeniaków Very Happy Wróciłem trochę do szkoły i tutaj znalazłem jak obliczyć ilość wodoru powstającego w elektrolizerze (jakby to kogoś interesowało)
http://zadane.pl/zadanie/2095999
Prąd podobny tylko elektrolizer ma teoretyczną 100% sprawność.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 21:02
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Radek73 napisał:
stary szofer zaciekwiłeś mnie swoją wypowiedzią. Jak Ty chciałeś produkowac energię elektryczną kolektorem słonecznym?

Kolektory słoneczne najpowszechniej wykorzystywane są do:
podgrzewania wody użytkowej,
podgrzewanie wody basenowej,
wspomagania centralnego ogrzewania,
chłodzenia budynków,
ciepła technologicznego.

U mojej mamy na wsi już kilka osób ma założone kolektory słoneczne, i nawet dostali częściową refundację kosztów.

Takie przewałki z energetyką to słyszałem, że są ale przy prywatnych mini wiatrakach.


stary szofer napisał:
......Ja też na alternatywnych źródłach chciałem zaoszczędzić. 3lata temu myślałem o założeniu na dachu 3-ch baterii słonecznych i co się okazało? że nie mogę. Mogę ale... należy to zgłosić do zakładu energetycznego i im sprzedać...... Mogę sobie tylko wodę grzać kolektorami, bo z tego nie muszę się przed nikim rozliczać, a może i wnet i to EMPEC opodatkuje.

Mówię o bateriach (inaczej - ogniwach), a nie o kolektorach do grzania wody, o których również mówię w poście.
Czytaj z zrozumieniem. Shocked
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 10:55
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Ze względu na małą współpracę siedzę w kolektorach więc tak mnie się od razu skojarzyły.
A na jakim rozliczeniu miałbyś od zakładu energetycznego ponownie odkupywac sprzedaną energię?
A firmę chyba dlatego trzeba założyc bo odkupując energię musisz wystawic fakturę, i stąd też podatek.
Zostaje więc chyba użytkowanie takich baterii na lewo bez zgłoszenia gdziekolwiek.
_________________
Powrót do góry
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 22:41
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Mówią, że protesty nic nie dają, a tu proszę ACTA już nie tak pewne, a ON będzie tańszy... na wiosnę Wink Laughing
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 08:48
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Protesty tylko wtedy coś dają jak są dobrze zorganizowane i solidarne, a nie że ja to się nie dołączę bo to i tak nic nie da, albo że i tak będą nas okradać.
Jak zaczynają trząść portkami, że stracą wyborców to od razu im kolana miękną tak samo powinno być z naszym paliwem.

My też mamy internet. Można zrobić akcje w necie, żeby o określonej godzinie oznakowane auta ( naklejone kartki na szybach) zatrzymały się na 10 min na awariach tamując ruch. Co nie mogą się zepsuć dwa auta na raz?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 08:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 09:12
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Ale czego oczekujesz holloww, żeby było taniej jak w Bułgarii ? (95: 5,40 za litr)

A może zorganizujesz protesty w Europie? Myślisz, że Tusk "zmięknie" i obniży ceny w całej UE? Wink
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 17:49
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Odnośnie przyczyn wzrostu cen paliw na polskich stacjach ciekawa wypowiedź Jacka Kapicy w Sejmie - warto przeczytać, by nie błądzić, i nie psuć zdrowia sobie i innym niepotrzebnie:
Sp r a w o z d a n i e St e n o g r a f i c z n e
z 6. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
w dniu 26 stycznia 2012 r.
(drugi dzień obrad)

strony 174-187.
Powrót do góry
6aszter

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: fiat 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 22:28
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


protesty nic nie dadzą moim zdaniem, trzeba by podjąć bardziej radykalne środki, tylko problem jak zawsze będzie z zebraniem się.
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 19:11
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


6aszter napisał:
...trzeba by podjąć bardziej radykalne środki ...

Wowww! Co masz na myśli?
Powrót do góry
Radek73

Auto Maniak



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4345
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Leon Sport 1,9 TDI 110 KM
Piwa: 149/6
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 10:38
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


widły, pochodnie
_________________
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 18:26
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


i krzyż Very Happy
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 19:04
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Protesty, protestami ale zauważyliście że najwięcej ludzi tankuje na najdroższych stacjach? Very Happy Jakoś nigdy nie stałem w kolejce do dystrybutora na Neste albo Auchan, ale na BP zdarza mi się to notorycznie Razz

_____________________
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


To zależy od tego, gdzie, komu jest po drodze i o której. U mnie na BP puchy, gdy tamtędy przejeżdżam (pod domem), a pod Tesco - ostatnio tylko kilko aut.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 23:44
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


Ogólnie te wszystkie akcje to o kant d... potłuc bo kochamy te swoje autka i wiekszość sobie od ust odejmie, butów nie kupi a na furkę wyda Wink
Mało razy widze jak z wypieszczonej fury wysiada wypinderwana paniusia a z drugiej strony jej osobisty szoferak z znoszonej kurtałce, spodniach wypchanych na kolanach i rozczłapanych kapciach Confused
Efekt może byłby gdyby społeczeństwo solidarnie odstawiło samochody na tydzień i poszło na komunikację miejską, tyle że większość znajdzie sobie wymówkę: "ja muszę to załatwić, żonę zawieść, dziecko odebrać" inni stwierdzą: "mnie tam stać, niech biedaki protestują".
Mamy leniwe społeczeństwo i g... z tego wyjdzie.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Sob 19 Wrz 2015, 14:06
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Ogólnopolska Akcja nie tankuj paliwa przez jeden dzień


teraz ropa i benzyna tanieją (4,31 / 4,59 PLN)... Jak tu żyć? Może proteścik Wink
http://www.e-petrol.pl/notowania/rynek-krajowy/komentarz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...


LanciaVoyager

46 900

2011r.

222 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System