Lancia

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Przeróbka ciężarowego na osobowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michael12

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Xsara II kombi 1.9 D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 03:22
Temat postu:

Przeróbka ciężarowego na osobowy


Chciałem przerobić samochód Citroen Xsara II kombi formalnie zarejestrowany jako ciężarowy na osobowy.

W samochodzie jest krata, brak jest środkowego zagłówka oraz środkowego pasa.

Kratę może i sam mógłbym zdjąć, ale to podobno musi zrobić mechanik.

Zagłówek łatwo można dokupić tanio, ale pozostaje pas...

Gdzie kupić pas i czy musi być oryginalny Citroena. Boję się, że jak zadzwonię do serwisu Citroena, to mi powiedzą taką sumę, że nie bardzo będę chciał go od nich.
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 13:53
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Przeróbka ciężarowego na osobowy


Jezeli nie masz znajomego diagnosty to sam nie zdejmuj kraty .Na stacji wykonują fotki np.z kamery dla Wydziału Komunikacji do dokumentacji i jest z tej przekładki faktura.W ubiegłym roku miałem podobny problem .Na uprawnionej stacji diagnostycznej zdejmą kratę ,założą pas o ile go tam nie ma.Śruby mocujące muszą być odpowiednie (atestowane).Wymontowanie kraty ,to koszt chyba 50 zł plus koszt przegladu technicznego który musi być wykonany mimo ,że posiadasz aktualny ponieważ przechodzisz z statusu "ciężarowy na osobowy".Jeżeli auto jest np.do roku 2000 zagłówek nie obowiązuje.
Co do pasów ,muszą być atestowane ,na szrotach jest tego pełno... Śruby mocujące miewają rózne długości i skoki gwintów więc prawdopodobnie będziesz musiał dopasować od danej marki pojazdu.Na stacji diagnostycznej nie wiedzą czy pas wcześniej był zdjęty .U mnie pas był nadal załozony mimo ,że była krata.

P.S
Chwilowo możesz pożyczyć środkowy pas od znajomego... Smile
Jestem pewien ,że diagnosta nie życzył sobie dodatkowego dokumentu (atestu) na pas.Być może było to wynikiem tego ,że auto wcześniej było osobowe.
Tak na marginesie ,pierwotnie auto które rejestrowałem było: osobowe ,zmiana na ciężarowe i powrót do osobowego Smile


Wątek przeniosłem do OFF TOPA ,być może będzie większe zainteresowanie...
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
michael12

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Xsara II kombi 1.9 D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Gru 2016, 13:03
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Przeróbka ciężarowego na osobowy


Czyli pas w moim samochodzie zarejestrowanym jako ciężarowy z kratą po prostu był, bo go nie zauważyłem, pas używany, dobrze wmontowany, nikt go nie zdejmował.
Pojechałem do legalnego mechanika, który wymontował kratę i przystosował samochód na osobowy, dodał zagłówek, a na to wszystko wystawił oficjalny papier.
A teraz jadę z tym papierem na stację diagnostyczną i tam, mając taki papier w ręku, już specjalnie nie badają pochodzenia zagłówka, pasa itd. tylko widzą, że jest papier i wszystko jest na miejscu i dają kolejny papier dla wydziału komunikacji.
Czy jakieś problem mogą z takim planem czy wszystko jest jak jest?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...


LanciaDelta

19 999

2009r.

178 358 km

świętokrzyskie

LanciaDelta

21 700

2011r.

195 000 km

mazowieckie

LanciaVoyager

46 900

2011r.

222 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System