Lancia

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lancia Kappa ) Zmiana silnika Lancia Kappa Coupe - benzyna na diesla?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( Lancia Kappa ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xawi

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 16:00
Temat postu:

Zmiana silnika Lancia Kappa Coupe - benzyna na diesla?


Witam,

kilka miesiecy temu "zachorowalem" na Lancie Kappe Coupe i tylko konkretna odpowiedz na ponizsze pytanie moze mnie "wyleczyc" Smile. Niestety ze wzgledu na ilosc pokonywanych przeze mnie kilometrow (w sporej mierze w cyklu miejskim), nie bardzo moge sobie pozwolic na wersje z silnikiem benzynowym (LPG bardzo delikatnie mowiac, nie przekonuje mnie).

Tym czasem Kappy Coupe z silnikiem diesla sa praktycznie nie do spotkania (parokrotnie, na zagranicznych aukcjach, widzialem Coupe z 2,4 JTD - mialem ten silnik swietny w Fiacie Marea).

Mam zatem pytanie - czy jest mozliwa zmiana silnika, powiedzmy z 2,4 benzynowego na 2,4 JTD? Wiem, ze pytanie dla wielu z Was moze wydac sie niedorzeczne, niemniej poprostu musze je zadac Smile

Jesli jest to wykonalne, to jakie podzespoly nalezalo by wymienic? Jaki bylby orientacyjny koszt takiej operacji?

Z gory dziekuje za pomoc,
pozdrawiam
Powrót do góry
gtyle

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Lancia Lybra lx sw 1,9 jtd
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Lut 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( Lancia Kappa ) Zmiana silnika Lancia Kappa Coupe - benzyna na diesla?


Modyfikacja, o której kolega pisze, wbrew pozorom nie dotyczy wymiany silnika, ale wymiany połowy samochodu!
Do wymiany: silnik wraz z całym osprzętem, skrzynia biegów wraz z półosiami i piastami, układ wydechowy, być może amortyzatory, ale to co najważniejsze: elektronika. Nawet jeśli znajdzie się godny dawca, to problemem może okazać się znalezienie zręcznej ekipy: mechanik, elektryk, elektronik.
Słyszałem o takich przekładkach w ubiegłym stuleciu, ale samochody były mniej skomplikowane. Dzisiaj pachnie mi to poważnymi kosztami.
Swoją drogą ciekawe wyzwanie, ale na pewno nie jest to tylko zamiana silnika. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( Lancia Kappa ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Lancia Kappa »

Opinie o samochodach Lancia Kappa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lancia Kappa ) Porady, problemy techniczne

14) ? »

LanciaDelta

19 999

2009r.

178 358 km

świętokrzyskie

LanciaDelta

21 700

2011r.

195 000 km

mazowieckie

LanciaVoyager

46 900

2011r.

222 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System