Lancia

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Lancia K ) lancia kappa 2.0 VIS - spadek mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( Lancia K ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
db7

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów/kraków
Posiadane auto: lancia kappa 2.0 VIS '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2009, 14:31
Temat postu:

lancia kappa 2.0 VIS - spadek mocy


Witam,
Śledze to forum od ok 2 miesięcy, czyli odkąd kupiłem kappe 2.0 VIS '97 i szukam pomocy w moim problemie. Auto jest sciągnięte z Włoch i wydaje się naprawde zadbane, jednak od poczatku lekko falują mi obroty na jałowym biegu (pomiędzy 600 a 800 obr/min). Poza tym nic się nie działo, zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd, świece, wszystkie filtry i olej. Po jakimś miesiącu od zakupu auto nagle sie trochę przymuliło, tzn brakuje tego efektu zmian faz rozrządu, tego klepnięcia miedzy 3 a 4 tys/obr. Auto ciągnie równo ale zdecydowanie nie jest tak jak było. Serwisuje je w Krakowie na bajecznej i na saskiej, więc niektórzy napewno kojarzą. Po podłączeniu do kompa wyszło, że sonda lambda szfankuje i przepływomierz. Wymieniłem obie rzeczy na oryginał bosha (koszt 750 zł). Brak efektu, obroty nadal lekko falują i nie ma klepnięcia. Między czasie dopatrzyłem się nieszczelności na tłumiku szmerów czyli tej czarnej puszce nad filtrem powietrza, to ślepe kolanko było pęknięte, więc stwierziłem, że może bierze lewe powietrze. Zamówiłem używke sprawną i wymieniłem. Nadal brak efektu. Jednak od czasu kiedy spadła moc słyszałem lekkie dzwonienie z okolicy katalizatora przy dodawaniu gazu, pomyślałem że może cos się w nim oberwało lub jest zatkany i czy wogóle ma to związek. Pojechałem dzisiaj do tłumikarza, kazałem wyciąć katalizator i założył mi coś na wzór katalizatora ale to zwykła puszka z tłumikiem w środku. Teraz wiadomo, bardziej dzwoni niż dzwoniło, a katalizator jednak wygląda na dobry (chyba spowrotem do niego wrócę). Nadal bez zmian. Resetowałem też komputer po wymianie sondy i przepływki ale to też nic nie dało. Zasatanawiałem się czy to nie wariator faz rozrządu ale wszyscy mówią, że rzadko padają w tych silnikach i u mnie wydaje się być sprawny. Wydałem na wszystko już ok 1000 zł i zaczynam trochę wątpić. W tym tygodniu zamierzam znowu podjechać i podłączyć auto do komputera. Proszę o jakies wskazówki bo wierze, że ktos miał podobny problem mimo, że nie mogę sie doszukać na forum. To jest moje czwarte auto i nigdy nie miałem z zadnym takiego kłopotu żeby szukać pomocy na forum, jednak moja nowa-używana lancia mnie do tego zmusiła! Chętnie spotkam sie nawet z kimś z Krakowa lub okolic, jeżeli tylko ma pomysł lub moze mi pomódz. Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LANCIA Forum Strona Główna -> ( Lancia K ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Lancia K - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Lancia K ) Porady, problemy techniczne


LanciaVoyager

46 900

2011r.

222 000 km

mazowieckie

LanciaDelta

19 999

2009r.

178 358 km

świętokrzyskie

LanciaDelta

21 700

2011r.

195 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System